W ostatnich dniach w Polsce trwa ożywiona dyskusja na temat zamachu stanu, którego rzekomo dopuścić się mają niektórzy politycy i urzędnicy państwowi. Sprawa ta została nagłośniona przez TV Republika, stację telewizyjną związaną z Prawem i Sprawiedliwością, która twierdzi, że w kraju trwa zamach stanu. Niektórzy widzowie stacji kontaktują się z nią, wyrażając zaniepokojenie i dezorientację, a nawet pytają o obecność czołgów na ulicach miast.

Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika, apeluje do policji i służb o współdziałanie w przestępstwie, które się dokonuje, i stwierdza, że każdy, kto współdziała w tym przestępstwie, będzie mógł zostać oskarżony o zbrodnię zamachu stanu. To odniesienie do wypowiedzi prezesa Trybunału Konstytucyjnego Bogdana Święczkowskiego, który na konferencji prasowej oświadczył, że w Polsce dochodzi do zamachu stanu.

Prokurator Michał Ostrowski, zastępca prokuratora generalnego, wszczął śledztwo w tej sprawie. To zastępca prokuratora generalnego, mianowany jeszcze przez Zbigniewa Ziobrę, którego odwołanie ze stanowiska wymaga zgody prezydenta. Temat zamachu stanu nieustannie pojawia się na paskach informacyjnych TV Republika oraz przewija się we wszystkich emitowanych przez stację programach.

Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że wśród widzów wybuchła panika. Monika Borkowska, prowadząca program w TV Republika, mówiła, że musimy uświadamiać ludziom, na czym polega różnica. Nie można bagatelizować tej sprawy, bo po wczorajszej konferencji, powiem państwu szczerze, odbierałam telefony od starszych osób, które były przerażone. Usłyszały, że trwa zamach stanu, i wyglądały przez okno, szukając czołgów.

Kilka godzin wcześniej widzowie programu „Piachem w tryby”, będącego odpowiedzią TV Republika na „Szkło kontaktowe” TVN24, zobaczyli na antenie prowadzącego w masce. Piotr Lisiewicz, rozpoczynając temat konferencji Święczkowskiego, powiedział: —Witam w masce strażników wolności słowa—. —To wydarzenie zapisze się na kartach historii Polski— przekonywał.

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego, w 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 1,3 miliona przestępstw, z czego około 10% stanowiły przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. To oznacza, że w kraju występuje wiele przestępstw, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i stabilność państwa.

Ekspert ds. prawa konstytucyjnego, dr hab. Piotr Bogdanowicz, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził, że zamach stanu jest zjawiskiem, które może mieć wpływ na praworządność i demokrację w państwie. Dodaje, że w Polsce nie ma aktualnie sytuacji, która mogłaby być określona jako zamach stanu.

Warto podkreślić, że TV Republika jest stacją telewizyjną, która jest związana z Prawem i Sprawiedliwością, partią polityczną, która od 2015 roku sprawuje władzę w Polsce. To oznacza, że stacja ta może mieć interesy polityczne, które mogą mieć wpływ na sposób przedstawiania informacji.

W celu uzyskania obiektywnej informacji na temat zamachu stanu w Polsce, należy korzystać z wiarygodnych źródeł, takich jak Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita czy Polska Agencja Prasowa. Te źródła zapewniają obiektywne i niezależne informacje, które pozwalają ocenić sytuację w kraju.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version