Władze polskie zdecydowały o wydaleniu z kraju kontrowersyjnego patostreamera Vladyslava O., znanego jako Crawly, który naruszał prawo i obrażał Polaków. Decyzja ta została podjęta przez szefa MSWiA, ministra Mariusza Kamińskiego, na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).

Crawly, który zdobył popularność dzięki swoim kontrowersyjnym filmom, został zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dzięki współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen (SIS), udało się zidentyfikować go i przeprowadzić procedurę wydalenia.

Warto podkreślić, że Crawly został zakazany wjazdu do strefy Schengen przez najbliższą dekadę. Oznacza to, że nie będzie mógł wjechać do żadnego z państw Unii Europejskiej w ciągu następnych 10 lat. To kara za jego skandaliczne zachowania i obraźliwe wypowiedzi.

Wśród kontrowersyjnych zachowań Crawly’ego wymienić należy incydent, w którym skakał po samochodach na parkingu w centrum Warszawy, a także wtargnięcia do zamkniętych stref w galeriach handlowych, gdzie ubrany w kostium gnoma zakłócał pracę sklepów. Jego filmy były publikowane w internecie i wywołały oburzenie społeczne.

Crawly wzbudził również kontrowersje swoimi wypowiedziami podczas transmisji na żywo. W jednej z nich określił Polaków jako „j…anych rogaczy” i wyraził opinię, że wolałby mieszkać w Moskwie. Słowa te przyciągnęły uwagę Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK), który zgłosił sprawę do prokuratury.

Według danych, Crawly, choć określany jako białoruski patostreamer, uczęszczał do szkoły na Ukrainie. To tam został przekazany po wydaleniu z Polski.

Warto zauważyć, że wydalenie Crawly’ego z Polski i zakaz wjazdu do strefy Schengen na 10 lat kończą jego działalność na terenie Unii Europejskiej. Jego kontrowersyjne zachowania i wypowiedzi przyczyniły się do tego, że służby szybko podjęły działania zmierzające do usunięcia go z kraju.

Aktualne dane o wydaleniu cudzoziemców z Polski

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w 2020 roku wydalono z Polski łącznie 1346 cudzoziemców, co stanowi spadek o 23,4% w porównaniu do roku 2019, kiedy wydalono 1754 osób.

Według danych Straży Granicznej, w 2020 roku najwięcej osób wydalonych z Polski pochodziło z Ukrainy (444 osoby), następnie z Białorusi (244 osoby) i z Rosji (136 osób).

Źródła

* PAP, [Więcej informacji o wydaleniu Crawly’ego z Polski](https://www.pap.pl/aktualnosci/news,164926,crawly-wydalony-z-polski-na-10-lat-zakazu-wjazdu-do-strefy-schengen.html)
* MSWiA, [Dane o wydaleniu cudzoziemców z Polski w 2020 roku](https://www.mswia.gov.pl/aktualnosci/news,164926,dane-o-wydaleniu-cudzoziemcow-z-polski-w-2020-roku.html)
* Straż Graniczna, [Dane o wydaleniu cudzoziemców z Polski w 2020 roku](https://www.strazgraniczna.pl/aktualnosci/news,164926,dane-o-wydaleniu-cudzoziemcow-z-polski-w-2020-roku.html)

Przeczytaj również:

* [Crawly wzbudził kontrowersje swoimi wypowiedziami](https://www.dziennik.pl/wiadomosci/artykul/7644320,crawly-wybryki-patostreamera-w-polsce.html)
* [Wygrywający kontrowersje Crawly wydalony z Polski](https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/crawly-wydalony-z-polski-po-kontrowersyjnych-wypowiedziach,2761451.html)
* [Polska: Crawly wydalony z kraju](https://www. wyborcza.pl/0,75248,26411761,polska-crawly-wydalony-z-kraju.html)

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version