W najnowszym sondażu prezydenckim przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, prowadzi w wyścigu o urząd prezydenta Polski. Może on liczyć na aż 33,2% głosów. To wynik, który daje mu znaczną przewagę nad innymi kandydatami.

Karol Nawrocki, który zajmuje drugie miejsce, może liczyć na 25,6% głosów. Osiąga on wynik znacznie niższy niż lider wyścigu, co może sugerować, że walka o urząd prezydenta będzie coraz bardziej zacięta.

Najnowszy sondaż IBRiS dla Polskiego Radia 24 pokazuje, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wyniki byłyby następujące: 9,8% respondentów zadeklarowało, że nie wie, na kogo oddałoby głos. To wynik, który wskazuje na to, że duża część wyborców jeszcze nie zdecydowała się na swojego kandydata.

Dalsze miejsca w sondażu zajmują inni kandydaci, których wyniki są znacznie niższe niż lidera i wicelidera. To może oznaczać, że wyścig o urząd prezydenta będzie coraz bardziej dwubiegunowy.

Ankieterzy z IBRiS zapytali również o deklarację udziału w głosowaniu. Okazuje się, że większość respondentów deklaruje, że weźmie udział w wyborach prezydenckich. To może oznaczać, że frekwencja w wyborach będzie wysoka.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 18 maja 2025 roku. Jeśli będzie potrzebna, druga tura odbędzie się 1 czerwca 2025 roku. Sondaż IBRiS na zlecenie Polskiego Radia 24 został przeprowadzony w dniach 25-26 kwietnia 2025 roku metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1070 osób.

Warto zauważyć, że wyniki sondaży mogą się zmieniać w czasie, a ostateczne wyniki wyborów prezydenckich mogą być inne niż te przedstawione w sondażu. Kampania wyborcza jest w pełni rozkwitu, a kandydaci starają się przekonać wyborców do swoich programów i wizji dla Polski.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), w Polsce mieszka ponad 38,6 milionów ludzi, z czego 30,8 milionów to obywatele uprawnieni do głosowania. To oznacza, że w wyborach prezydenckich może wziąć udział ponad 30 milionów osób.

W celu zwiększenia frekwencji w wyborach, Komisja Wyborcza prowadzi kampanię informacyjną, w ramach której informuje wyborców o terminach i zasadach głosowania. To ważne, aby wszyscy wyborcy mieli dostęp do niezbędnych informacji i mogli swobodnie oddać swoje głosy.

Warto również zauważyć, że wybory prezydenckie są wyborami bezpośrednimi, co oznacza, że wyborcy wybierają prezydenta bezpośrednio, a nie przez pośredników. To daje im większą władzę i odpowiedzialność za wybór przywódcy kraju.

W związku z tym, wybory prezydenckie są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu politycznym Polski. Wybór prezydenta ma duże znaczenie dla przyszłości kraju i jego obywateli. Dlatego też, wyborcy powinni być świadomi swoich wyborów i odpowiedzialnie wybierać kandydata, który najlepiej reprezentuje ich interesy i wartości.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version