W stolicy Polski, Warszawie, trwa jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat – modernizacja Trasy Łazienkowskiej. Aktualnie, w ramach tej inwestycji, prowadzona jest rozbiórka północnego wiaduktu, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu drogowym.
Rozbiórka wiaduktu rozpoczęła się od wczoraj i będzie kontynuowana do późnych godzin wieczornych, a także w weekendy, aby minimalizować utrudnienia w ruchu. Dzięki temu, że prace prowadzone są w tak intensywnym tempie, powinny one zakończyć się relatywnie szybko. Według planów, rondo S. Sedlaczka, które jest zamknięte z powodu robót, ma zostać ponownie udostępnione dla ruchu już 20 lutego.
Co się dzieje z Trasą Łazienkowską?
Trasa Łazienkowska to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Warszawie, łącząca centrum miasta z południowymi dzielnicami. W ramach modernizacji trasy, prowadzone są prace polegające na wymianie nawierzchni, budowie nowych wiaduktów i modernizacjiinfrastruktury drogowej. Celem tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a także zwiększenie przepustowości trasy.
Wpływ na ruch drogowy
Ze względu na rozbiórkę wiaduktu, nie jest możliwy przejazd przez rondo S. Sedlaczka, co może powodować pewne utrudnienia w ruchu. Jednak, aby minimalizować te utrudnienia, prace prowadzone są w sposób intensywny, aby jak najszybciej zakończyć jej modernizację.
Dane liczbowe
* Długość Trasy Łazienkowskiej: 12,5 km
* Koszt modernizacji trasy: ok. 400 milionów złotych
* Czas trwania prac: ok. 2 lata
* Liczba wiaduktów, które będą wymienione: 5
Co dalej?
Po zakończeniu modernizacji Trasy Łazienkowskiej, mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Będzie to również miało pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy miasta, poprzez zwiększenie dostępności do różnych części miasta.
Aktualnie, prowadzone są prace nad dokumentacją projektową dla kolejnego etapu modernizacji trasy, która obejmie również budowę nowych skrzyżowań i modernizację systemu oświetlenia.
Źródła
* Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
* Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
* GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)
W naszym serwisie będziemy regularnie informować o postępach prac modernizacyjnych Trasy Łazienkowskiej.