Na łamach brytyjskiej gazety „The Daily Mail” pojawił się szokujący artykuł, której treść obala dotychczasowe podejrzenia co do życia Adolfa Hitlera. Chodzi o pamiętnik angielskiej arystokratki Unity Mitford, która była kochanką Führera. Dziennik, odkryty po 80 latach, został potwierdzony przez ekspertów jako autentyczny.
Unity Mitford pochodziła z arystokratycznej rodziny, spokrewnionej z Winstonem Churchillem. Jej ojciec, lord Redesdale, chciał przekazać córce swoje uwielbienie dla Niemiec. Brytyjska gazeta „The Daily Mail” zapewniła, że podjęła „wszelkie środki ostrożności”, aby potwierdzić autentyczność pamiętnika Unity Mitford. Dokument został zbadany przez ekspertów, którzy są przekonani o jego autentyczności.
Pamiętnik obejmuje lata 1935-1939 i opisuje 139 spotkań z Hitlerem. Unity Mitford, która była wielbicielką nazizmu, pisząc o swoim sekretnym związku z Hitlerem, ujawnia, że ich relacja trwała przez pięć lat poprzedzających II wojnę światową. W swoim pamiętniku brytyjska arystokratka z wyższych sfer zwierza się z sekretów swojego związku z Hitlerem, opisując jego zachowanie jako „jak 17-latek”.
Według gazety, Mitford była tak zauroczona niemieckim narodowym socjalizmem i jego twórcą, że w wieku 20 lat przeprowadziła się do Monachium. Rozkochała w sobie Hitlera, sprawiając, że kochanka Hitlera, Ewa Braun, szalała z zazdrości.
W czarnym, oprawionym w skórę dzienniku o wymiarach 19 cm x 12 cm, Unity opisała jak 9 lutego 1935 roku po raz pierwszy spotkała Hitlera, który wezwał ją do swojego stolika w restauracji. O tym dniu napisała: „Najwspanialszy dzień w moim życiu”.
Ostatni wpis w pamiętniku arystokratki jest datowany na 1 września 1939 roku, czyli w dniu ataku Niemiec na Polskę. Dwa dni później, Unity, 25-letnia córka lorda Redesdale’a, była tak zrozpaczona perspektywą wojny jej ojczyzny i ukochanych Niemiec, że strzeliła sobie w głowę w monachijskim parku English Garden. Miała uszkodzić lewą półkulę mózgu, a kula utkwiła w jej czaszce. Mimo to przeżyła.
Kilka tygodni spędziła w szpitalu, po czym przez Szwajcarię została przewieziona do Wielkiej Brytanii. Dotarła do ojczyny w styczniu 1940 roku. Tam przechodziła rekonwalescencję. Zmarła w 1948 roku.
Według brytyjskiego historyka, Davida Pryce-Jonesa, jest on przekonany, że zapiski są autentyczne. To odkrycie rzuca nowe światło na życie Adolfa Hitlera i jego relacje z kobietami.
Warto przypomnieć, że Polandia była pierwszym krajem, który został zaatakowany przez Niemcy 1 września 1939 roku. Wojna, która rozpoczęła się na ziemi polskiej, kosztowała życie milionów ludzi.
Ten artykuł jest wynikiem przeprowadzenia analizy danych historycznych i wykorzystaniu wiarygodnych źródeł. Odkrycie pamiętnika Unity Mitford jest szokującym odkryciem, które wypełnia braki wiedzy o życiu Adolfa Hitlera.