Szymon Hołownia, znany z różnorodnych przedsięwzięć, w tym prowadzenia programów telewizyjnych, swoją popularność przekuł w zaangażowanie polityczne. Zaczynając od pisania felietonów dla renomowanych tytułów, przez udział w show biznesie po założenie własnej partii – Polska 2050, jego droga w polityce była niejednoznaczna, aż do objęcia stanowiska marszałka sejmu.

Zmiany w Telewizji Polskiej po wyborach parlamentarnych

Po wyborach parlamentarnych w grudniu 2023 roku, sejm podjął uchwałę dotyczącą przemian w mediach publicznych, co wywołało burzę w debacie publicznej. Decyzja o odwołaniu dotychczasowych prezesów i zmianach personalnych w TVP, Polskim Radiu oraz Polskiej Agencji Prasowej spotkała się z intensywnymi reakcjami.

Szymon Hołownia o TVP: „Zdrada stanu”

Marszałek sejmu, Szymon Hołownia, ostro skrytykował te zmiany, określając je jako zdradę stanu. Jego publiczne wystąpienie wskazało na kontrast między dawnymi a obecnymi działaniami mediów publicznych, opowiadając się za koniecznością naprawy sytuacji.

W rozmowie z redaktorem portalu “Gazeta.pl”, Hołownia wyraził przekonanie, że wcześniejsze rządy nie potraktowały krytycznie działalności TVP, która jego zdaniem czasami nosiła cechy zdrady państwa. Pytany o potencjalną odpowiedzialność byłych prezesów i zarządzających, Hołownia stwierdził, że decyzja o ewentualnym oskarżeniu leży w kompetencjach odpowiednich organów.

Wyzwanie dla Ministra i Nadzieja na Zaangażowanie Prezydenta

Oceniając działania ministra Bartłomieja Sienkiewicza, Hołownia wyraził wiarę w to, że były one podejmowane w celu zapewnienia pożądanego efektu w sytuacji, która wymagała szybkich kroków. Zaznaczył również, że liczy na zaangażowanie prezydenta w pracę nad projektem zmian w ustawie medialnej, podkreślając wagę jego udziału w tym procesie.

W swojej wypowiedzi, Hołownia odwołał się do swojego doświadczenia jako polityka, obywatela i dziennikarza z długim stażem, wyrażając zaniepokojenie sytuacją medialną w Polsce.

Tekst sformatowany w taki sposób może pomóc w lepszym uchwyceniu kluczowych punktów, a podnagłówki podkreślają istotne aspekty, które warto podkreślić czytelniczkom i czytelnikom.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version