W niedzielę, o godz. 20, w Warszawie i innych polskich miastach, odbył się kulminacyjny moment każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), czyli „Światełko do nieba”. To moment, który scaluje nas wszystkich, jak powiedział lider WOŚP, Jerzy Owsiak. Na koncie WOŚP jest już ponad 100 mln zł, co pozwoli na doposażenie placówek medycznych i skuteczniejsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi.

„Światełko do nieba” jest czterominutowym pokazem laserowym, który towarzyszy każdemu Finałowi WOŚP. Punktualnie o godz. 20, lasery lub sztuczne ognie oświetliły nie tylko Warszawę, ale także inne miasta, takie jak Łódź, Szczecin, Nysa i Toruń. W Gdańsku, głównym punktem imprezy były koncerty polskich artystów, które odbyły się na scenie przy Europejskim Centrum Solidarności. Wystąpili m.in. Iwer, Trolling Stones i Bovska.

W Gdańsku, po „Światełku do nieba”, rozpoczął się koncert Dawida Kwiatkowskiego. Dzięki pieniądzom z 33. finału WOŚP, możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Fundacja zebrała informacje o potrzebach dziecięcej onkologii od lekarzy i dyrekcji szpitali.

Według danych WOŚP, rocznie raka diagnozuje się u ok. 1,2 tys. dzieci, a 3 tys. pozostaje w trakcie intensywnego leczenia. WOŚP chce kupić sprzęt dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, pięciu ośrodków neurochirurgii onkologicznej, sześciu ośrodków chirurgii onkologicznej oraz czterech zakładów patomorfologii. Mają to być m.in. zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG, skanery do preparatów histopatologicznych.

Poprzedni, 32. Finał WOŚP, odbył się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki były „płuca po pandemii”, czyli zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W akcję zaangażowało się 1685 sztabów, w tym 100 sztabów zagranicznych w 23 krajach. WOŚP zebrała wtedy 281 879 118,07 złotych, czyli blisko 39 milionów złotych więcej niż w 2023 r.

WOŚP to jedna z największych i najbardziej znanych organizacji charytatywnych w Polsce. Od 1993 roku, co roku organizuje Finał WOŚP, który ma na celu zbieranie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W ciągu kilku dekad, WOŚP zebrała już ponad 1,5 mld zł, co pozwoliło na zakup około 60 tys. urządzeń medycznych. Dzięki tym funduszom, wiele szpitali i placówek medycznych mogło zmodernizować swoje wyposażenie, co przyczyniło się do poprawy opieki medycznej w Polsce.

W tym roku, WOŚP postawiła sobie za cel zbieranie funduszy na dziecięcą onkologię. Dzięki tym pieniądzom, możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. WOŚP chce kupić sprzęt, który pomoże lekarzom i pielęgniarkom w diagnozowaniu i leczeniu dziecięcych chorób nowotworowych.

„Światełko do nieba” to nie tylko kulminacyjny moment Finału WOŚP, ale także symboliczny gest, który łączy ludzi wokół idei pomocy i wsparcia. To moment, który pokazuje, że nawet najmniejszy gest może mieć ogromne znaczenie dla kogoś, kto potrzebuje pomocy. Dlatego, jeśli masz możliwość, wesprzyj WOŚP i przyczynij się do zbierania funduszy na dziecięcą onkologię. Każda złotówka liczony się, a Twoja pomoc może zmienić życie tysiącom dzieci walczących z chorobami nowotworowymi.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version