W dniu 16 marca 2022 roku, w trakcie wojny Rosji z Ukrainą, doszło do tragicznego ataku na Teatr Dramatyczny w Mariupolu. W chwili ataku w budynku mogło znajdować się nawet 1200 osób, co sprawiało, że akcja ratunkowa była niezwykle skomplikowana.

Atak na Teatr w Mariupolu

Według relacji rady miejskiej i zastępcy burmistrza miasta Serhija Irłowa, atak wojsk rosyjskich na Teatr Dramatyczny w Mariupolu miał miejsce w środę po południu. Mimo że w budynku mogło znajdować się ponad 1200 osób, nie można było rozpocząć wcześniej akcji ratunkowej ze względu na trwające w rejonie ciężkie walki.

Schron Bombowy Przetrwał Atak

Pozytywną informację przekazał ukraiński polityk Siergiej Taruta. W mediach społecznościowych napisał, że schron bombowy pod teatrem przetrwał atak. Jak dodaje, ludzie żyją. W tej chwili mają trwać prace związane z usunięciem gruzu i wydostaniem ludzi.

Reakcja Prezydenta Ukrainy

Do ataku odniósł się również prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Zełenski wskazał, że Rosjanie celowo ostrzelali teatr, który był odpowiednio oznaczony. Na budynku znajdowały się napisy informujące o obecności dzieci, które były widoczne z powietrza.

Dane Liczbowe

Według danych zebranej przez organizacje humanitarne, w ataku na Teatr Dramatyczny w Mariupolu mogło zginąć wiele osób. Dokładne dane na ten temat są jeszcze nieznane, ale szacuje się, że mogło zginąć nawet kilkaset osób.

Wsparcie Międzynarodowe

Atak na Teatr Dramatyczny w Mariupolu wywołał szok i oburzenie wśród społeczności międzynarodowej. Wiele państw i organizacji humanitarnych wyraziło swoje poparcie dla Ukrainy i jej ludności.

Reakcja Światowej Społeczności

Wśród reakcji na atak na Teatr Dramatyczny w Mariupolu znalazły się także oświadczenia liderów państw i organizacji międzynarodowych. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, nazwał atak „okrutnym” i „bezczelnym”. Również sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, potępił atak, nazywając go „brutalnym”.

Wsparcie dla Ukrainy

Wsparcie dla Ukrainy jest niezwykle ważne w tej chwili. Każdy może pomóc, przekazując swoją solidarność z Ukrainą i jej ludnością. Można także przekazywać darowizny na rzecz organizacji humanitarnych, które pomagają ofiarom wojny.

Wiele organizacji humanitarnych, takich jak Czerwony Krzyż czy UNICEF, prowadzi akcje pomocy dla Ukrainy. Można również pomóc, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie w celu pomocy w odbudowie kraju.

Konkluzja

Atak na Teatr Dramatyczny w Mariupolu jest tragedią, która wstrząsnęła światem. Mimo że walki trwają, ludzie żyją i mają nadzieję na ratunek. W tych trudnych czasach, ważne jest wsparcie dla Ukrainy i jej ludności.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version