W Polsce, gdzie przemoc jest coraz częstszym zjawiskiem, nastąpił kolejny szokujący incydent. Przemysław Gilewicz, lider zespołu Nokaut, został brutalnie zaatakowany w jednym z klubów w Polsce. Muzyczny artysta w swoim wpisie na Facebooku opisał całe zdarzenie, pokazując zdjęcia swojej twarzy po bijatyce. Gilewicz został zmasakrowany młotkiem i toporkiem, co skutkowało złamaniem zapadniętej zatoki i pęknięciem kości ciemieniowej czaszki.

Według relacji muzyka, incydent miał miejsce w jednym z klubów, gdzie był świadkiem niszczenia mienia. Gilewicz zwrócił uwagę na to, co działo się wokół niego, ale spotkał się z agresją. Co gorsza, ludzie wokół niego patrzyli gdzie indziej, nie reagując na jego próby pomocy. Napastnicy, którzy byli uzbrojeni w młotek i toporek, kontynuowali atak, aż do momentu, gdy Gilewicz został ciężko ranny.

Muzyk wyraził swoją frustrację i zaniepokojenie obojętnością ludzi, która doprowadziła do takiego incydentu. Jak powiedział w swoim wpisie na Facebooku, nie ma znaczenia, czy jest to trzech czy pięciu osób, które dopuściły się takiego czynu. Gilewicz dodał, że reaguje w każdej sytuacji, w której ktoś jest zagrożony lub gdy widzi krzywdę.

Według danych z Krajowego Centrum Przeciwdziałania Cyberprzemocy, w Polsce co roku dochodzi do około 100 tys. przypadków przemocy fizycznej. W 2020 roku, Policja zgłosiła 96 444 przypadków przemocy fizycznej, co stanowi wzrost o 3,4% w stosunku do roku poprzedniego. Z kolei, według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w 2020 roku, liczba osób, które padły ofiarą przemocy wzrosła o 12,4% w stosunku do roku poprzedniego.

Incydent z udziałem Przemysława Gilewicza jest kolejnym przykładem, że przemoc jest coraz bardziej rozpowszechniona w Polsce. Co więcej, obojętność ludzi wobec takich incydentów jest coraz bardziej alarmująca. Jak powiedział Gilewicz, „Strasznie mnie denerwuje obojętność ludzka. Gdy widzę, że komuś dzieje się krzywda, ktoś jest zagrożony — reaguję”.

W Polsce potrzebne są efektywne działania, które będą przeciwdziałać przemocy i obojętności ludzi. Edukacja i świadomość są kluczowe w walce z tym zjawiskiem. Jak pokazuje incydent z udziałem Przemysława Gilewicza, każdy z nas ma obowiązek reagować w sytuacjach, w której ktoś jest zagrożony lub krzywdzony.

Źródła:

* Krajowe Centrum Przeciwdziałania Cyberprzemocy
* Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
* Facebook – Przemysław Gilewicz

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version