Wraz z polepszającą się sytuacją pandemiczną w Polsce, Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważa skrócenie nauki zdalnej. To oznaczałaby powrót uczniów do tradycyjnej nauki w szkołach. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze dziś.
Wiele wskazuje na to, że w Polsce pandemia koronawirusa jest coraz mniej groźna. W porównaniu z tygodniem temu, liczba zakażeń spada. To powoduje, że Ministerstwo Edukacji i Nauki zaczyna poważnie rozważać powrót do tradycyjnej nauki.
W ponad 90% szkół uczniowie uczą się aktualnie online. Do 27 lutego szkoły ponadpodstawowe oraz klas V-VIII szkół podstawowych prowadzą zajęcia w trybie zdalnym. Jednakże, jeśli Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecyduje o skróceniu nauki zdalnej, uczniowie z tych województw, które ferie zimowe miały w styczniu, powrócą do szkoły jako pierwsi.
Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, przyznał, że decyzja o skróceniu nauki zdalnej jest możliwa. Minister dodał, że jest już po rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Decyzje w sprawie mają zapaść jeszcze w środę, 9 lutego.
Warto zauważyć, że w Polsce już teraz jest coraz więcej osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Według danych z 8 lutego, prawie 45% społeczeństwa przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki. To daje nadzieję na powrót do normalności.
Jeśli Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecyduje o skróceniu nauki zdalnej, będzie to wielki sukces dla uczniów i nauczycieli, którzy od dawna czekają na powrót do tradycyjnej nauki. Czas pokaże, czy decyzja ta zostanie podjęta. Jedno jest pewne – Ministerstwo Edukacji i Nauki dba o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i całego społeczeństwa.
Warto również zauważyć, że w Polsce są już szkoły, które przywróciły tradycyjną naukę. W niektórych województwach szkoły przywróciły naukę stacjonarną, co daje nadzieję na powrót do normalności.
Wreszcie, wszystko wskazuje na to, że nauka zdalna powoli przestaje być koniecznością. Liczba zakażeń nieustannie spada, a szkoły są coraz bardziej przygotowane do przyjęcia uczniów. Czas pokaże, czy decyzja o skróceniu nauki zdalnej zostanie podjęta.
Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami!