Przygotowania do sobotniego pogrzebu papieża Franciszka są w pełnym toku. Trumna z ciałem Ojca Świętego została wystawiona w bazylice św. Piotra, a wierni z całego świata przybywają, aby oddać hołd zmarłemu. Niestety, wiele osób traktuje tę okazję przede wszystkim jako możliwość zrobienia zdjęcia lub selfie z ciałem papieża.

Trumna z ciałem papieża Franciszka jest ustawiona w sposób, który ma zapewnić należny zmarłemu szacunek i powagę. Mimo to, wiele osób potraktowało wizytę w bazylice jako okazję do sfotografowania ciała papieża. Jak zauważa Anna Orłowska, dziennikarka „Faktu”, „ludzie wyciągają ręce do góry, aby móc uchwycić twarz papieża. Momentami to dosłownie las rąk”.

Selfie w obecności trumny z ciałem papieża Franciszka to coraz częstszy widok. Niektórzy odwiedzający przynoszą ze sobą specjalne kijki do selfie, które pozwalają na uniesienie telefonu jeszcze wyżej i uchwycenie szerszej perspektywy. Dziennikarka „Faktu” zauważa, że dla wielu osób to wydarzenie ma raczej charakter widowiskowy niż duchowego przeżycia.

Pogrzeb papieża Franciszka odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia, o godz. 10. Ceremonii przewodniczyć będzie Kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Kevin Farrell, a w wydarzeniu wezmą udział głowy państw, duchowni oraz tysiące wiernych. Transmisję pogrzebu papieża Franciszka zapowiedziały główne stacje w Polsce, w tym TVP, Polsat i TVN. Ceremonia będzie dostępna na kanale Vatican News na YouTube.

Według danych Watykanu, od momentu śmierci papieża Franciszka, ponad 100 000 osób odwiedziło bazylikę św. Piotra, aby oddać hołd zmarłemu. Wiele osób przybyło z całego świata, w tym z Polski, aby wziąć udział w pogrzebie papieża.

Koszty związane z organizacją pogrzebu papieża Franciszka są szacowane na ponad 1,5 miliona euro. W tym celu Watykan przeznaczył dodatkowe środki, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i obsługi uczestników ceremonii.

Pogrzeb papieża Franciszka to wydarzenie, które przyciągnęło uwagę całego świata. Wiele osób przybyło, aby oddać hołd zmarłemu, a także aby wziąć udział w dyskusji na temat dziedzictwa papieża Franciszka. Jak zauważa ksiądz Paweł Górny, „papież Franciszek był wizjonerem, który próbował zmienić Kościół i świat”.

Watykan ogłosił, że po pogrzebie papieża Franciszka, jego ciało zostanie złożone w grobicy w bazylice św. Piotra. To wydarzenie przyciągnęło uwagę mediów z całego świata, a także specjalistów od bezpieczeństwa, którzy muszą zapewnić odpowiedni poziom ochrony uczestników ceremonii.

Pogrzeb papieża Franciszka to jednocześnie wydarzenie, które przyciągnęło uwagę ekspertów od psychologii, którzy próbują wyjaśnić zachowania ludzi w sytuacji śmierci i pogrzebu. Jak zauważa dr Agnieszka Golec, „ludzie często używają zdjęć i selfie, aby poradzić sobie z emocjami związanymi ze śmiercią i pogrzebem”.

Pogrzeb papieża Franciszka to wydarzenie, które przyciągnęło uwagę całego świata. Wiele osób przybyło, aby oddać hołd zmarłemu, a także aby wziąć udział w dyskusji na temat dziedzictwa papieża Franciszka. Jak zauważa ksiądz Paweł Górny, „papież Franciszek był wizjonerem, który próbował zmienić Kościół i świat”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version