Łukasz Szumowski, były minister zdrowia w rządzie polskim, postanowił zakończyć swoją karierę parlamentarną i złożył rezygnację z wykonywania mandatu poselskiego. Informację tę przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Jednocześnie, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Szumowski obejmie stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii.

Nowe wyzwania i perspektywy

Decyzja Szumowskiego o rezygnacji z mandatu poselskiego nie była zaskoczeniem dla wielu. Wielokrotnie w przeszłości wyrażał on chęć powrotu do świata medycyny i nauki. Nowe stanowisko w Narodowym Instytucie Kardiologii to dla niego naturalny krok w karierze. Instytut jest jednym z najważniejszych ośrodków medycznych w Polsce, zajmującym się diagnozą i leczeniem chorób serca. Szumowski, który jest kardiologiem z powołania, już od dwóch dekad związany jest z Instytutem i kieruje Centrum Zaburzeń Rytmu Serca, które jest częścią tej placówki.

Dlaczego kardiologia?

Kardiologia jest jedną z najważniejszych specjalizacji medycznych, zajmującą się chorobami serca i układu krążenia. W Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, choroby serca są jednym z najczęstszych powodów zgonów i hospitalizacji. Według danych Ministerstwa Zdrowia, w 2020 roku choroby serca i układu krążenia były przyczyną śmierci aż 43% Polek i Polaków.

Narodowy Instytut Kardiologii – lider w dziedzinie kardiologii

Narodowy Instytut Kardiologii jest jednym z najważniejszych ośrodków kardiologicznych w Polsce. Instytut zajmuje się diagnozą, leczeniem i badaniami naukowymi w dziedzinie kardiologii. W skład Instytutu wchodzi kilka ośrodków, w tym Centrum Zaburzeń Rytmu Serca, które kieruje Szumowski. Instytut współpracuje z najważniejszymi ośrodkami medycznymi w Polsce i za granicą, wypracowując nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne.

Co dalej?

Rezygnacja Szumowskiego z mandatu poselskiego i jego nowe stanowisko w Narodowym Instytucie Kardiologii to nowy rozdział w jego karierze. Będzie on mógł skupić się na swojej pracy naukowej i klinicznej, przyczyniając się do rozwoju polskiej kardiologii. Jednocześnie, jego doświadczenie i wiedza w dziedzinie zdrowia publicznego będą mogły być wykorzystane do realizacji nowych projektów i inicjatyw zdrowotnych.

Źródła:

* Ministerstwo Zdrowia
* Narodowy Instytut Kardiologii
* PAP – Polska Agencja Prasowa
* GUS – Główny Urząd Statystyczny

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version