W 2019 roku Konkurs Miss Niemiec przeszedł znaczącą reformę, zastępując standardową formułę konkursu piękności bardziej kompleksowym podejściem. Nowa Miss Niemiec, Apameh Schönauer, to 39-letnia berlińska architektka i aktywistka, pochodząca z Iranu, która zdobyła tytuł w 2024 roku. Niezwykle ważne dla jury stały się nie tylko uroda, ale również charakter, zaangażowanie społeczne, kreatywność i wyjątkowe życiowe historie.

Historia Apameh Schönauer

Apameh Schönauer przybyła do Niemiec w wieku 6 lat z Iranu. Jest założycielką fundacji „Shirzan”, organizacji non-profit o apolitycznym i niereligijnym charakterze. Misją fundacji jest celebrowanie i promowanie kultury irańskiej, wspieranie ruchu na rzecz wolności życia kobiet oraz finansowanie projektów o tematyce irańskiej.

Apel o Tolerancję i Różnorodność

W trakcie konkursu, Schönauer podkreśliła swoją rolę jako dumnej matki dwójki dzieci oraz akcentowała zaangażowanie w pomoc pokrzywdzonym kobietom. W swoim wystąpieniu apelowała do społeczeństwa niemieckiego o większą tolerancję na różnorodność, zachęcając do otwarcia ramion na kulturowe różnice:

„Niemcy powinny nieco szerzej otworzyć ramiona i pozwolić nam stać się bardziej kolorowymi” – przekonywała Schönauer.

Misja i Cel Fundacji „Shirzan”

Fundacja „Shirzan” skupia się na promowaniu irańskiej kultury i wspieraniu walki o prawa kobiet w Iranie i na całym świecie. Ich apel o zrozumienie dla irańskiej kultury i podkreślanie roli irańskich kobiet w globalnej walce o prawa człowieka jest centralnym punktem ich działań.

Kontynuacja Trendu Kulturowej Różnorodności

Apameh Schönauer dołącza do grona laureatek Miss Niemiec, które po reformie konkursu nie posiadają nordyckiej czy europejskiej urody. Jest drugą, po Domitili Barros z Brazylii w 2022 roku, kobietą o kolorowej skórze, która zdobyła ten prestiżowy tytuł.

Historia Apameh Schönauer to nie tylko osobista wygrana w konkursie piękności, ale również manifestacja kulturowej różnorodności i zaangażowania społecznego. Jej zwycięstwo stanowi kolejny krok w kierunku akceptacji różnych kultur i inspiruje do dalszych działań na rzecz równości i tolerancji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version