W minionym tygodniu, tuż po uroczystościach miesięcznicy smoleńskiej, doszło do niecodziennej sytuacji. Antoni Macierewicz, poseł i były minister obrony narodowej, został zatrzymany przez policję za kierownicą samochodu. Interwencja policji w tej sprawie była konieczna ze względu na przepychanki, które wybuchły między politykiem a aktywistą.

Według portalu Onet.pl, do zdarzenia doszło wkrótce po uroczystościach miesięcznicy smoleńskiej, kiedy to Macierewicz prowadził samochód. Wokół niego znalazło się dwa radiowozy i czterech funkcjonariuszy policji, którzy podejmowali kontrolę przy jego samochodzie. Podczas tej kontroli, policja przeprowadziła badanie alkometrem, aby sprawdzić, czy polityk był trzeźwy.

Macierewicz początkowo odmówił pokazania legitymacji poselskiej, co spowodowało dodatkowe komplikacje. W końcu jednak, policja przeprowadziła kontrolę i sprawdziła, czy polityk nie popełnił żadnych wykroczeń drogowych. Jak się okazało, Macierewicz miał już na swoim koncie szereg wykroczeń, co mogło spowodować utratę uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Jak podaje portal Onet.pl, Antoni Macierewicz popełnił w przeszłości szereg wykroczeń drogowych, między innymi prowadził samochód przez telefon komórkowy za kierownicą, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, najechał na podwójną linię ciągłą i wjechał na pas dla rowerów. Za te wykroczenia, polityk dostał trzy mandaty łącznie na 1800 zł i 21 punktów.

W Polsce, w ciągu ostatnich lat, problem wykroczeń drogowych jest coraz bardziej poważny. Według danych policyjnych, w 2020 roku, liczba wykroczeń drogowych wyniosła aż 1,3 miliona. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami są przekroczenie prędkości, nieprzestrzeganie znaków drogowych i prowadzenie pojazdu podczas rozmowy przez telefon komórkowy.

W polskim kodeksie drogowym, przepisy dotyczące wykroczeń drogowych są coraz bardziej surowe. Za popełnienie wykroczeń, kierowcy mogą otrzymać mandaty, punkty karne i nawet utracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W przypadku Macierewicza,olicja podejmuje dalsze kroki, aby sprawdzić, czy polityk powinien zachować swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Jak powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policja będzie prowadzić dalsze dochodzenie, aby sprawdzić, czy Macierewicz powinien utracić swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Ta sytuacja jest przykładem, że przepisy drogowe są równie ważne dla wszystkich, niezależnie od pozycji społecznej lub politycznej. Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem, a wszyscy użytkownicy dróg muszą przestrzegać przepisów, aby uniknąć tragedii.

Źródło: Onet.pl

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version