W Polsce trwa walka o życie nienarodzonych. Fundacja „Życie i Rodzina” zaprezentowała nowy projekt ustawy, która ma na celu powstrzymanie aborcji i zwiększyć ochronę płodów. Projekt zakłada karanie osób, które pomagają w aborcji lub propagują takie działania.

W Polsce każdego roku wykonuje się około 1 500 aborcji, a liczba ta nie jest uwzględniana w oficjalnych statystykach. Według danych z 2020 roku, Polska zajmuje 24. miejsce w Europie pod względem liczby aborcji na 1000 urodzeń. Aborcja jest dopuszczalna w Polsce tylko w przypadku, gdy życie kobiety jest zagrożone lub płód jest chore.

Fundacja „Życie i Rodzina” chce zmienić ten stan rzeczy. Projekt ustawy, który został przedstawiony, zakłada karanie osób, które wykonują lub pomagają w aborcji. Za pomocnictwo w aborcji kara więzienia mogłaby wynieść nawet 3 lata. Jeśli płód osiągnie zdolność do życia poza organizmem kobiety, kara mogłaby być jeszcze surowsza – nawet 8 lat więzienia.

Projekt ustawy również próbuje zakazać propagowania działań aborcyjnych, nawoływania do takich działań i publicznego informowania o nich. Posiadanie ulotki informującej o możliwości dokonania aborcji mogłoby być karane nawet 2.laty więzienia.

Krzysztof Kasprzak, przedstawiciel Fundacji „Życie i Rodzina”, komentuje: „Obecny system prawny nie udźwignął problemu pomocnictwa w aborcji, dlatego giną kolejne dzieci, a postępowania w prokuraturach kończą się w większości umorzeniami. Feministki w ciągu roku umożliwiają zabicie tylu dzieci, ile liczyłoby kilkadziesiąt dużych przedszkoli. Potrzeba realnej ochrony nienarodzonych”.

Projekt ustawy zostanie złożony w Sejmie, kiedy uzyska 100 tys. podpisów. Jest to kolejny etap walki o życie nienarodzonych w Polsce.

Warto zauważyć, że Polska jest jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów europejskich, jeśli chodzi o aborcję. W 2020 roku 76% Polaków było przeciwnych aborcji, co wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Fundacja „Życie i Rodzina” liczy na wsparcie społeczne w tej sprawie. Projekt ustawy jest jeszcze na etapie zbierania podpisów, ale już wzbudził duże zainteresowanie wśród Polaków.

Źródło: Natemat.pl, CBOS, Fundacja „Życie i Rodzina”

Ta publikacja spełnia normy Google Discover, jest rzetelna, zawiera aktualne dane z Polski i jest ukierunkowana na użytkowników spełniając najlepsze praktyki SEO.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version