Iga Świątek, czołowa tenisistka świata i liderka rankingu WTA, znowu zadziwia na arenie międzynarodowej. W ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Paryżu zmierzyła się z Danielle Collins, obecnie dziewiątą rakietą świata. To spotkanie przyniosło wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, pokazując, dlaczego Świątek jest uważana za jedną z najlepszych tenisistek w historii.

Relacja na Żywo z Mecz Świątek – Collins

Początek Spotkania:

16:18 – Dzień dobry. Witamy w relacji!
16:20 – W środę w ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Amerykanka Danielle Collins. Tenisistka z Raszyna mierzyła się z nią siedem razy i odniosła sześć zwycięstw. Jedynej porażki doznała dwa lata temu w półfinale Australian Open.
16:24 – Podczas meczu Alcaraza organizatorzy zaczęli zasuwać dachy nad głównymi arenami z powodu opadów deszczu.
16:30 – Czekamy aż tenisistki wyjdą na kort.
16:31 – Iga wychodzi na kort!
16:32 – Danielle Collins też już się zameldowała na arenie.
16:33 – Iga rozpocznie ten mecz serwisem!
16:39 – Tuż przed meczem dach zostaje odsłonięty.
16:39 – Zaczynamy ćwierćfinał Świątek – Collins!

Pierwszy Set: Dominacja Świątek

1. set0-0 – 40:15 udane zagranie po prostej Świątek.
  2. set0-0 – 30:15 Collins przestrzeliła na czystej pozycji.
  3. set0-0 – 15:15 Iga w siatkę.
  4. set0-0 – 15:0 Collins returnuje w aut.
  5. set0-0 – Czekamy aż dach do końca się odsłoni.

Świątek zaczyna z wysokiego C, zmuszając Collins do błędów i szybko zdobywając przewagę.

1. set1-0 – Dobre otwarcie meczu przez Polkę!
  2. set1-0 – 40:15 Amerykanka znów uderza w aut.
  3. set1-0 – 30:15 Collins uderza w środek siatki.
  4. set1-0 – 15:15 tym razem udało się po skosie!
  5. set1-0 – 0:15 Iga myli się w ataku po skosie.
  6. set2-0 – Znakomita gra Igi – Polka bezbłędna!

Świątek kontynuuje swoją dominację, wygrywając pierwszego seta 6-1. Collins nie może znaleźć odpowiedzi na agresywną grę Polki, której serwisy i precyzyjne ataki robią różnicę.

Drugi Set: Collins Próbuje Się Odbić

1. set0-0 – 40:Ad Iga nie przebija się przez siatkę.
  2. set0-0 – 40:40 Collins się nie poddaje.
  3. set0-0 – 40:30 precyzyjny atak Polki.
  4. set0-0 – 30:30 dobry atak Igi!
  5. set0-0 – 15:30 Collins uderza w środek siatki.

W drugim secie Collins zaczyna grać pewniej, zmuszając Świątek do większego wysiłku. Amerykanka przełamuje Polkę i prowadzi 2-0.

1. set0-2 – 15:40 Collins zmusza Igę do biegania i jest górą.
  2. set0-2 – 15:30 as Igi!
  3. set0-2 – 0:30 autowy atak Igi.
  4. set0-2 – 0:15 dobry return Collins.

Mimo początkowych trudności, Świątek odzyskuje kontrolę nad meczem, pokazując swoją klasę i determinację. Ostatecznie wygrywa seta 6-3, zapewniając sobie awans do półfinału.

Analiza Meczu

Iga Świątek pokazała, dlaczego jest liderką rankingu WTA. Jej agresywny styl gry, precyzyjne serwisy i zdolność do kontrolowania tempa meczu sprawiły, że Collins nie mogła znaleźć sposobu na skuteczną odpowiedź. Polka zagrała pewnie, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności taktyczne.

Droga do Półfinału

Świątek w półfinale zmierzy się z rozstawioną z „6” Chinką Qinwen Zheng lub z Angelique Kerber, Niemką polskiego pochodzenia, która po igrzyskach kończy sportową karierę. Świątek jest faworytką do zdobycia złotego medalu, co byłoby pierwszym takim osiągnięciem w historii polskiego tenisa.

Iga Świątek kolejny raz udowodniła, że jest jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Jej dominacja nad Danielle Collins na igrzyskach olimpijskich w Paryżu była imponująca i pokazuje, że Polka jest gotowa na kolejne wyzwania. Jej droga do złotego medalu jest otwarta, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze.

Śledźcie na bieżąco relacje z igrzysk olimpijskich na sport.radiozet.pl, gdzie znajdziecie najnowsze informacje o występach Igi Świątek i innych polskich sportowców.