W rozpowszechnionej w sieci wiadomości, grupa hacktivistsów znana jako Anonymous, poinformowała o zdobyciu dokumentów wykradzionych z serwerów Moskiewskiego Instytutu Bezpieczeństwa Jądrowego. Jednakże, sami hakerzy przyznali, że nie znają dokładnie zawartości tych dokumentów i szukają osób, które mogłyby je przetłumaczyć i znaleźć coś interesującego.
Wzywanie do walki z Rosją
W swoim oświadczeniu, Anonymous zwróciło się bezpośrednio do Władimira Putina, odpowiadając na jego groźby dotyczące możliwości użycia broni jądrowej. „Związek Radziecki poległ wiele lat temu, ale świat nie zapomniał brutalności tego reżimu. Ludzie z całego świata będą ci stawiać opór na każdym kroku. To nie jest wojna, którą wygrasz. Nie ważne jak silny się czujesz. Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy legionem. Oczekuj nas” – czytamy w oświadczeniu grupy.
Dokumenty wykradzione z Moskiewskiego Instytutu Bezpieczeństwa Jądrowego
Moskiewski Instytut Bezpieczeństwa Jądrowego jest jedną z najważniejszych instytucji w Rosji zajmujących się badaniami nad energią jądrową i bezpieczeństwem. Według danych, Instytut ten jest liderem w Rosji w dziedzinie badań nad energią jądrową i posiada wiele cennych informacji dotyczących tej tematyki.
Czy dokumenty mogą kryć sekrety rosyjskiego programu nuklearnego?
Wiele osób spekuluje, że dokumenty wykradzione przez Anonymous mogą kryć sekrety rosyjskiego programu nuklearnego, w tym informacje o最新 developsments w dziedzinie broni jądrowej. Jednakże, samego dokumentu jeszcze nie opublikowano, a grupa Anonymous nie ujawniła dokładnie co zawierają.
Anonymous – grupa hackerska z długą historią walki z rządami
Anonymous to grupa hackerska, która została założona w 2003 roku. Jednym z największych sukcesów grupy było zlikwidowanie stron internetowych amerykańskich firm, które współpracowały z rządem Egiptu w 2011 roku. Grupa jest znana z walki z rządami różnych krajów, w tym z Rosją, Chinami i USA.
Walka z Rosją – nowa-era w cyberwojnie?
Walka Anonymous z Rosją to nowa era w cyberwojnie, która staje się coraz bardziej popularnym sposobem prowadzenia walki między różnymi grupami i rządami. Według danych, w 2020 roku, 55% ataków cybernetycznych na kraje UE pochodziło z Rosji i Chin.
W Polsce, walka z cyberprzestępczością jest również coraz bardziej popularna. Według danych, w 2020 roku, Policja Krajowa wykryła ponad 200 000 przypadków cyberprzestępczości, co oznacza wzrost o 20% w stosunku do 2019 roku.
Wszystko wskazuje, że walka Anonymous z Rosją to tylko początek nowej ery w cyberwojnie, której skutki będą coraz bardziej odczuwalne dla wszystkich.