Według informacji udzielonych przez Ewę Kołdys z Zespołu Prasowego Komendy Stołecznej Policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca z nieznanych powodów nagle zdecydował się na ostre hamowanie. W wyniku tego manewru jeden z podróżnych przewrócił się i uderzył głową w szybę autobusu. Mężczyzna został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, że jego stan zdrowia na szczęście nie zagraża życiu.

Na miejscu wypadku obecni byli również ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy innemu pasażerowi. Jak się okazało, jego obrażenia były na tyle niegroźne, że nie wymagały hospitalizacji. Ewa Kołdys podkreśliła również, że przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy w chwili zdarzenia. Policja prowadzi obecnie dalsze dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego niefortunnego incydentu.

Gwałtowne hamowanie jest przyczyną wielu nieszczęść i niestety nie jest to odosobniony przypadek. Według danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, w 2022 roku w Polsce odnotowano 12 456 wypadków drogowych, w których uczestniczyły autobusy. Z tych wypadków, 234 miały miejsce w wyniku gwałtownego hamowania.

Dziś rano do podobnego zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Żwirki i Wigury. Z kolei w lipcu, z powodu gwałtownego hamowania, zmarł jeden z pasażerów. Przed podobnymi przypadkami ostrzegał też nasz Czytelnik, który pracuje jako kierowca stołecznego autobusu.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych aspektów życia codziennego. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą być świadomi zagrożeń, które mogą wystąpić na drodze. Dlatego też, tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i uważne zachowanie na drodze.

W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, władze powinny podejmować działania edukacyjne i profilaktyczne, takie jak kontrole drogowe i kampanie społeczne. Ponadto, kierowcy powinni być szkoleni w zakresie bezpiecznej jazdy i udzielania pierwszej pomocy.

Według danych Polskiej Izby Komunikacji Miejskiej, w 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 12 000 autobusów, które przewiozły ponad 1,3 miliarda pasażerów. To oznacza, że komunikacja miejska jest jednym z najbardziej popularnych środków transportu w Polsce.

Dlatego też, tak ważne jest, aby bezpieczeństwo w ruchu drogowym było jednym z głównych priorytetów dla władz i kierowców. Poprzez przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, uważne zachowanie na drodze i szkolenie w zakresie bezpiecznej jazdy, możemy wszystko zrobić, aby zmniejszyć liczbę wypadków drogowych i poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version