W ciągu zaledwie dwóch dni, w Warszawie doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których życie stracili dwie osoby. W obu przypadkach, pieszego potrąciły pojazdy komunikacji miejskiej: autobus miejski i tramwaj. Brak przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszego okazał się fatalny w skutkach.

Wypadki te zestawiły alarm wśród mieszkańców Warszawy i nasunęły pytanie o bezpieczeństwo pieszych w stolicy. Według danych, w 2020 roku, w Warszawie doszło do 144 wypadków, w których ucierpieli pieszego, a 24 osoby straciły życie. Statystyki te są alarmujące i wskazują na konieczność podejmowania działań, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych w mieście.

Pierwszy wypadek miał miejsce w środę wieczorem na ulicy Dolnej na Mokotowie. Autobus miejski linii 141 potrącił pieszego, który wyszedł z autobusu i próbował przejść przez jezdnię od strony czoła autobusu. Mężczyzna trafił do szpitala w stanie krytycznym, gdzie zmarł.

Drugi wypadek miał miejsce w czwartek wieczorem na ulicy Rembielińskiej na Targówku. Tramwaj linii 4 wciągnął kobietę pod wagon, która weszła na czerwonym świetle. Kobieta zginęła na miejscu. Wypadku nie udało się uniknąć, pomimo że tramwaj był wyposażony w systemy bezpieczeństwa, ale piesza nie przestrzegała przepisów ruchu drogowego.

Warto zauważyć, że wielu wypadków z udziałem pieszych w Warszawie jest spowodowanych nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez pieszych. Według danych, aż 70% wypadków z udziałem pieszych jest spowodowanych ich nieuwagą lub nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

W celu poprawienia bezpieczeństwa pieszych, Miasto Warszawa podejmuje szereg działań, takich jak rozbudowa infrastruktury drogowej, modernizacja sygnalizacji świetlnej i prowadzenie kampanii edukacyjnych. Władze miasta apelują również do pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie ostrożności na drodze.

Warto również zauważyć, że bezpieczeństwo pieszych jest priorytetem również dla Policji Warszawskiej, która prowadzi szereg działań, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Wynikiem tych tragicznych wypadków powinny być zmiany w podejściu do bezpieczeństwa pieszych w Warszawie. Miasto powinno podejmować jeszcze więcej działań, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym, a piesi powinni być bardziej ostrożni i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Źródła:

* Warszawski Ratusz – „Bezpieczeństwo pieszych w Warszawie”
* Policja Warszawska – „Statystyki wypadków drogowych w Warszawie”
* Gazeta Wyborcza – „Dwa śmiertelne wypadki z udziałem pieszych w Warszawie”

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.
Exit mobile version