Polska wyraża solidarność z walczącą Ukrainą w konflikcie z Rosją. Szef MSZ RP Radosław Sikorski oświadczył, że „Polska tak w Warszawie, po Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, jak i tu w ONZ mówi jednym głosem. Wyrażamy naszą solidarność z walczącą bohatersko Ukrainą, opowiadamy się za pokojem, ale pokojem opartym na prawdzie, na trwałych podstawach i z poszanowaniem praw ofiary agresji”.
Głosowanie w ONZ: Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło ukraińską rezolucję, potępiającą rosyjską agresję. Za ukraińską rezolucją zagłosowały 93 państwa, przeciwko było 18, zaś od głosu wstrzymało się 65 państw. Wśród tych, które głosowały przeciwko, były między innymi Stany Zjednoczone i Rosja, a także Węgry i Izrael. Chiny wstrzymały się od głosu.
Rezolucja amerykańska: ZO przyjęło także pierwotnie neutralną amerykańską rezolucję z poprawkami zaproponowanymi m.in. przez Polskę, w których wojnę nazwano rosyjską agresją. Rezolucja ta pierwotnie mówiła jedynie o żalu z powodu „tragicznej utraty życia w konflikcie Federacji Rosyjskiej z Ukrainą”, nie zawierała potępienia rosyjskiej inwazji i powtarzała, że głównym celem ONZ jest utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz pokojowe rozwiązywanie sporów.
Wypowiedź ministra Sikorskiego: Minister Sikorski wyraził satysfakcję, że „rezolucja sponsorowana przez Uniæ Europejską przeszła przekonywującą większością, udało się także zmienić rezolucję amerykańską tak, aby odzwierciedlała stan faktyczny i ta rezolucja też przeszła”. Dodał, że „widzieliśmy tradycyjny popis buty, propagandy, kłamstw i hipokryzji w wykonaniu ambasadora Federacji Rosyjskiej, któremu tradycyjnie przypomniałem, że Ukraina jest członkiem ONZ o wiele dekad dłużej, niż Federacja Rosyjska, i ma dłuższą historię, niż Rosja”.
Pytanie o Stany Zjednoczone: Pytany przez dziennikarzy o to, dlaczego przedstawiciele Stanów Zjednoczonych głosowali razem z Rosją, Białorusią i Koreą Północną, odpowiedział, że „to jest bardzo dobre pytanie – do Stanów Zjednoczonych”.
Dane liczbowe: W głosowaniu wzięło udział 166 państw, z których 93 zagłosowały za ukraińską rezolucją, 18 przeciwko, a 65 wstrzymało się od głosu. W przypadku rezolucji amerykańskiej, 93 państwa zagłosowały za, 8 przeciwko, a 73 wstrzymało się od głosu.
Wsparcie dla Ukrainy: Polska wyraża solidarność z walczącą Ukrainą, dostarczając jej pomoc humanitarną i wsparcie militarne. Rząd polski deklaruje, że będzie wspierał Ukrainę w jej walce o niepodległość i suwerenność.